08.04.2024

VAATA! Selgus Kuldmuna eriauhinna Maamuna žürii

Tänavu jagatakse seniste kategooriate kõrval Kuldmunal välja uus eriauhind Maamuna. Selle viib endaga koju projekt, milles leidub kõige rohkem jätkusuutlikkust ning vastutustundlikkust.

Maamuna eriauhind antakse välja kõikide kategooriate üleselt ning võitja valimise eest hoolitseb tänavu Swedbank. Nende moodustatud žürii koguneb 15. aprillil ning hindabshortlist’i jõudnud kestlikke töid. Sealt valitaksegi välja esimene Maamuna võitja.

Žüriisse kuuluvad:

  • Katri Link (Tallink Grupi kommunikatsiooni ja ESG valdkonna juht)
  • Hanna Võrk (Sustinere keskkonna ärisuuna juht)
  • Kerttu Metsar (Äripäeva kestlikkusteemalise äriarenduse eestvedaja)
  • Elo Ellermaa (kommunikatsiooniagentuuri Meta Advisory vanemkonsultant)
  • Mirjam Moisto (PwC ESG nooremkonsultant)
  • Katre Kahre (Jolose jätkusuutlikkuse juht ja partner)
  • Mihkel Tamm (Swedbanki ettevõtete panganduse jätkusuutlikkuse valdkonnajuht)

Swedbanki jätkusuutlikkuse valdkonnajuht Maris Riim sõnab, et ta lähtus žürii moodustamisel sellest, et oleks nii praktikuid kui ka konsultante, nii meedia kui ka üritusturunduse esindajaid.

“Žürii sai mitmekesine ja koosneb inimestest, kes oskavad hinnata loovust, aga tegelevad igapäevaselt oma valdkondades keskkonnafookustega ning tunnevad rohevaldkonna regulatiivset raamistikku, mis muutub iga päevaga olulisemaks,” ütleb ta.

Kuidas aga žürii teab, kas töö on kestlik või mitte? Kuldmuna konkursil tuleb nüüdsest iga töö juures märkida, kas töö järgib keskkonnaaspektidest lähtuvalt jätkusuutlikku ja vastutustundlikku lähenemist? Vastusevariandid on “jah/ei”.

Kui märgitakse “jah”, on töö esitajal 2500 tähemärki ruumi, et kirjeldada, mil moel järgib töö nimetatud lähenemist, kas ja kuidas mõõdeti selle kasutegurit ning millistele tulemustele ning järeldustele jõuti. Ehk siis, Maamuna nimel võistlevad tööd, mis on märgitud sõnaga “jah” ning jõudnud shortlist’i.

Loe Maamunast rohkem

Autor: Siim Kera, TULI

Kõik uudised