21.04.2023

SIIN TA ON! Taeva Pesamuna 2023 briif

Täna kell 10 sai stardipaugu Taeva Pesamuna konkurss. Ülesannet hakkavad lahendama 49 võistkonda. Loe lähemalt, mis briifi üle noored pead murravad.

Taeva Pesamuna visuaal. Autor: Hundred Agency.

Taeva Pesamuna 2023 briif

Milles on küsimus?

Viimaks on kevad kätte jõudnud. Lõpuks ometi on päevad pikemad, temperatuur mahedam ja tuul leebem. Tärkavas looduses on näha lootust. Sellel kaunil kevadel on ka tumedam pool. Maksutõusud, endiselt kõrge inflatsioon, ostujõu vähenemine ja loomulikult sõda Ukrainas.

Ukraina vapper, aga kurnav vabadusvõitlus on kestnud juba 15 kuud. Venemaa selle peale mängibki. Kas Ukraina ja ta liitlased väsivad ära?

Siit-sealt lekib võimukoridoridest ajakirjandusse kõnelusi, et kas poleks ehk mõttekam rahu teha. Ka üksikisiku tasandil võib näha soovi kuritegeliku agressorriigiga suhteid normaliseerida: meie anonüümseks jääda sooviv lugupeetud dirigent ei pidanud paljuks sõjaka naabri juurde reisida. Nii mõnigi meie sportlane saab jälle oma Vene kolleegidega mängu lõpus spordiväljakul sõbralikult kätelda. Pole ka tundmatud mõtted sellest, et mõni tuntud bränd kaalub oma ettevõtte uste taasavamist Venemaal.

Me ei tohi unustada, et kuigi me ei tea, millal Venemaa algatatud sõda lõpeb, peab see lõppema Ukraina võiduga. Ukraina võit on lahutamatult seotud meie vabadusega, sest väikeriikide jaoks on rahvusvaheline õigus ja kehtiv julgeolekuarhitektuur meie esimene kaitseliin. Üheskoos peame kaitsma ning põlistama vabadust ja demokraatiat, mis meil on.

Nagu Elmar Vaher on öelnud, ei saa me peatada raketti, mille agressor Putin Ukraina inimeste ja riigi vastu heidab. Küll aga saame aidata ukrainlasi ja ehitada seeläbi ka Eestit tugevamaks riigiks.

Kellega me räägime:

Kõigi eestimaalastega, kelle jaoks on oluline Eesti julgeolek. Inimestega, kellel on tugev õiglustunne, kuid kes aja möödudes ja sõjategevuse venides on pööranud pilgu tagasi argiellu. Eestimaalastega, kes on väsimas globaalsetest probleemidest, kes tahaks ometi jälle päikest, rõõmu ja kergust – midagi ilusat. Tahaks juba mitte märgata ja unustada.

Mida me öelda tahame:

Ära väsi Ukrainat toetamast! Iga sent, tegu ja tugi loeb – seda nii Ukraina iseseisvuse säilitamiseks kui ka Eesti julgeoleku kindlustamiseks.

Toeta Ukrainat MTÜ Pagulasabi, MTÜ Mondo ja Ukraina Kultuurikeskuse algatuse „Ukraina heaks!“, Riigikaitse Edendamise SA või Päästeliidu toetusprojektide kaudu.

Kuidas võistlustööd vormistada:

Kampaaniaidee tuleb esitada PDF-failina. Esitada võib lisaks fotosid ja/või videoid, mis aitavad loovideed mõista.

Kanalid, millele kavandid esitada, on järgmised:

  • Trükireklaam
  • Veebibänner
  • Välireklaam (digiekraan)
  • Raadioklipp – näiteks kuni 20 sekundit

Kui sul on veel põnevaid mõtteid, siis pane ka need kirja ja vormista kavandiks!

Kampaania jõuab meediasse sel suvel mai- ja juunikuus.

Töö esitamise tähtaeg on 17. aprill kell 12.00. Kuhu töö esitada, loe lähemalt siit: defol.io/kuldmuna/2023

Kui sul tekib küsimusi, siis kirjuta kohe:

Edasi kulgeb Taeva Pesamuna võistlus nii: 18. aprillil valib žürii välja 3 finalisti. 21. aprillil palume finalistidel oma töid esitleda, žürii teeb otsuse ja kuulutatakse välja võitja. Võidutiimil on pärast võidu väljakuulutamist 2–3 nädalat aega tööde meediakõlblikuks vormistamiseks.

Originaalset mõttelendu ja aitäh, et sina ei väsi!

Kõik uudised