02.05.2023

MINU ESIMENE KULDMUNA | Maris Altsoo: mul ei olnud plaanis Kuldmunale minnagi, sest võitu ei osanud küll ette näha

Minu esimene Kuldmuna sündis missioonitundest teha keskkonnasõbralikumat üritusturundust, kirjutab Milestone Events partner ja loovjuht Maris Altsoo. Praegu on päris kummaline tagasi vaadata, et tegu oli nõnda kõnetava ja Kuldmuna väärilise ideega, aga aastal 2015 liikusid need teemad meie valdkonnas veel kahjuks teosammul.

Maris Altsoo ja Mikk Trummal Kuldmunaga. Foto: Erakogu

Meie klient Pandipakend soovis 10. juubelit pidada oma käitluskeskuses ja otsustasime, et prooviks temaatikaga all in minna. Loovideeks sai käitluskeskuse muutmine “taaskasutusautomaadiks” ja külalistest, kes peole tulid, said triipkoodidega pandipakendid, kes end läbi tunneli taaraautomaati ehk peosaali sisestasid. Päris jabur loovidee, aga klient oli äge ja tuli sellega kohe kaasa.

Ehitasime kasutatud pandipakenditest lauad ja lava ning saalis ei olnud ühtegi liigset eset. Külalised said pandimärkidega tervitusjoogid, mille nad kohapeal taaraautomaati tagastasid. Õhtujuhil oli seljas vanaisa pintsak aastast 1975, informatiivsed sildid joonistasin aida vanadele uksepiitadele, mis oma maakohast leidsin.

Valmistumas. Foto: Erakogu

Toolid, taimed ja vaibad tõime Pandipakendi kontorist. Kõige eredam mälestus on see, kuidas õhtuti ehitasime ühes Mustamäe maa-aluses garaažis vanast jalgrattast ja generaatorist seadeldise, mille peal peokülalised said oma energiat elektriks taaskasutada.

Saagu elekter! Foto: Erakogu

Kõige iroonilisem on aga see, et Kuldmunale minekut tol aastal plaanis ei olnudki, sest ega võitu ei osanud küll ette näha. Seejärel kutsus üks Kuldmuna korraldajatest meid appi baaritööd organiseerima ja üritusele me siiski oma vähendatud tiimiga sattusime. Küll ei istunud me valge linaga piduliku laua taga.

Mäletan, et kui top 3 välja kuulutati, seisin Suurhalli kõige tagumises otsas baari ees ja ei suutnud oma kõrvu uskuda. Võttis ikka mitu head hetke enne kui lavale läksin. Hiljem tuldi juurde ja öeldi, et “sa olid see kübaraga neiu, kes ootamatult saali kõige tagumisest baarist lavale jooksis”.

Praegu, kaheksa aastat hiljem, on siiralt hea meel, et keskkonnateemad ei ole enam vaid Kuldmuna väärilised eriideed, vaid prioriteet ja oluline väärtus, millest suur osa üritusi lähtuvad ja tuule tiibadesse saavad.

Vaata tööd Kuldmuna arhiivist

Autor: Maris Altsoo, Milestone Events
Toimetas: Siim Kera, TULI

Minu esimene Kuldmuna on TULI lugudesari, kus Eesti reklaamiinimesed meenutavad esimest Kuldmuna konkursilt võidetud autasu. Kui sul (või mõnel su semul) on jutustada põnev lugu oma esimesest Kuldmunast, anna sellest teada siim@turundajateliit.ee.

Kõik uudised