14.02.2022

LOOV IS IN THE AIR! Kuldmuna 2022 ristab armastuse, loovuse ja armastuse loovuse vastu

Nonii, austatud publikum, hakkab jälle vaikselt looma!

Kuldmuna on oma olemuselt konkurss, võistlus, kus võidavad vaid parimad. Aga siin ja praegu aastal 2022 on kõige maailmas ja Eestis toimuva taustal tunne, et rohkem kui kunagi tahaks fookusesse tõsta meie valdkonnaga ja Kuldmunaga seonduvat irratsionaalsemat poolt, seda kõige tuuma, milleks oleme kokku kutsutud – lahedad ja lõbusad ideed, ilusad ja üllatavad lahendused, loovuse pidu selle kõige toredamas mõttes.

Kaks segast aastat on selja taha jäänud. Õhus on juba praegu linnusirina saatel tunda, et muutused on tulemas ning vähehaaval taandub halb ja naaseb hea – viirusest saab loovus, mis loodetavasti kordi nakkavam.

Tänavuse Kuldmuna teema ongi otseses mõttes õhust võetud – LOOV IS IN THE AIR. Sest just õhus kohtuvad värskus, ideed, armastus, linnud (ja kust mujalt siis munad) ja kirev loovus, mis põimub värvika psühhedeelse plahvatusena üheks metsikuks loomepuhanguks.

Selget pead ja suurt südant austatud žüriile, musi kõigile tööde esitajatele – make loov, not war!

Villem Valme ❤️ Marko „Mörö“ Matvei

Tanki loovjuht ja copywriter

Kuldmuna kontseptsiooni loovtiim:

  • Loovjuht: Villem Valme
  • Copywriter: Marko „Mörö“ Matvei
  • Kunstiline juht: Kaarel Vahtramäe
  • Projektijuht: Dolores Rang

TULI juhi Anniken Haldna kommentaar:

„Sel aastal leidsime Kuldmuna loovidee läbi konkursi, kus osales 12 tõeliselt lahedalt loovat Kuldmuna teema ideed. Mõte valida Kuldmuna teema just konkursi teel tuli tänu Alvar Lonksile, kes eelmisel aastal spontaanselt Kuldmuna peale mõtles ja oma idee messengeris mulle saatis. See sütitas omakorda mõttelõnga, et mis siis, kui ka teistel andekatel loovatel on tahet ja energiat Kuldmuna korraldusse panustada. Ja õnneks oli!

Meile saadetud ideed inspireerivad meid julgemalt selliseid konkursse korraldama. Konkurss ise oli tasavägine ning žüriil (TULI juhatuse liikmed Martin Rauam, Patrik Kupenko, Ivo Kallasmaa, Eha Talvist-Reinsalu, Olga Peresild, Katriin Hunt ja Helen Roonet ning TULI tegevtiim Anniken Haldna, Kaarel Täll ja Alice Veedla) tekkis pikk arutelu, mille tulemusel võitis loovust, kergust ja armastust täis idee „Loov is in the air.“

Tänud kõikidele tegijatele, kes võtsid aja ja loovuse vabaks lasid! Ootame teid kõiki osalema Kuldmuna 2022 konkursil ning pidutsema ühiselt Kuldmuna peol 13. mail Põhjala tehases.“

Kuldmuna 2022 ajakava:

  • Tööde esmailmumise vahemik: 5. aprill 2021 – 13. märts 2022
  • Tööde vastuvõtt: 14. märts – 10. aprill 2022
  • Hilinejate vastuvõtt: 11. aprill – 18. aprill 2022
  • Žüriide kogunemine: 4. – 5. mai
  • Festivali auhindamine Põhjala tehases: 13. mai 2022

Toimetas Kaarel Täll, TULI

Kõik uudised