23.03.2020

Kuldmuna 2020 Grand prix ja elutööpreemia selguvad Disainiauhindade galal

Kuldmuna 2020 kaalukaimate auhindade võitjad kuulutatakse välja 18. septembril toimuval Eesti Disainiauhinnad 2020 galal.

“Kuna tänavune Kuldmuna toimus kevadise viirusepuhangu tõttu telesaate formaadis siis otsustasime kõige kaalukamad auhinnad – Grand prix ja elutööpreemia – välja kuulutada ja üle anda silmast-silma. Nii otsustasime teha seda covidijärgselt esimesel võimalusel ja kõige paremi haakis meie plaanidega väärikas Disainiauhindade gala,” selgitas Turundajate Liidu (TULI) tegevjuht Liis Tippel.

Kuldmuna elutööpreemia antakse välja pikaaegse ja kaaluka panuse eest turundusvaldkonda tervikuna. Varasemalt on selle auväärse tiitliga pärjatud: Linnar Priimägi, Hando Sinisalu, Tiina Hiob, Hans H. Luik ja Olav Osolin.

Kuldmuna Grand prix on auhind, mis antakse aasta silmapaistvaima töö eest ja otsustatakse kõikide žüriide üleselt. Näiteks Kuldmuna 2019 Grand prix võitis dokumentaallavastus “Südames sündinud”, mille agentuur oli Taevas Ogilvy ja klient Tervise Arengu Instituut (TAI).

Arvestades praeguseid turbulentseid aegu seoses COVID-19 puhangutega, toimub Eesti Disainiauhinnad 2020 auhindade üleandmine 18. septembril virtuaalgalana ajavahemikus 17:00–19:30 ning seda saab jälgida Eesti Disainiauhinnad Facebooki lehel või Eesti Disainikeskuse YouTube‘i kanalis.

Kui olukord võimaldab, on kõik huvilised oodatud 18. septembri õhtul Tallinnas aadressil Madara 5 asuvatesse Põhjala angaaridesse EDA 2020 ühisvaatamisele, kuhu toimub stuudiost ka otselülitus, sest BRUNO tootedisainiauhinnad on Disainiöö festivali raames plaanitud jagada kätte füüsiliselt.

Disainiauhindade tänavuse gala online ülekande eest hoolitseb Velvet Live. 

Tutvu Kuldmuna 2020 märtsis välja kuulutatud võitjatega SIIN.

Disainiahinnad 2020 nominentidega saab tutvuda SIIN.

Loovkonkurssi Kuldmuna korraldab Turundajate Liit.

Kõik uudised