11.03.2024

INTERVJUU | Taeva Pesamunal on uus žürii esimees: loodetavasti anname noorele põlvkonnale süsti, et loovkarjääris võiks mõelda olulistele teemadele

Nagu tavaks, toimub tänavugi Taeva Pesamuna, kus saavad oma reklaamioskusi näidata kõik kuni 26-aastased noored. Võitjatiim naudib lisaks aule ja kuulsusele võimalust esindada Eestit maailma legendaarseima loovusfestivali Cannes’ Lionsi noortekonkursil. Rääkisime veidi juttu žürii uue esimehe, Taeva strateegi Toomas Järvetiga.

Taeva Pesamuna uus žüriijuht Toomas Järvet. Foto: Hanna Milva

Toomas, varasemalt juhtis žüriid pikalt Taeva teine strateeg Gert Lee. Kas žüriijuhi vahetus muudab midagi ka sisuliselt? Mida tahad omalt poolt konkursile juurde anda? 

Kindlasti ei ole mul mingit oma agendat. Gert tegi seda tööd edukalt mitu aastat. Järjepidevus on oluline, aga samas on vahel hea tüürimeest vahetada. Usun, et toon juurde värsket verd ja entusiasmi. Iga inimene, kes millegi uue juurde asub, toob entusiasmi. Sisulises plaanis saame Gerdiga maailmast enam-vähem ühtemoodi aru, diametraalseid erinevusi ei ole. Pole vaja arvata, et kõik muutub.

Küsisin Gerdilt eelmine aasta, miks seda konkurssi vaja on. Sina oled uus, küsin sinult ka.

Kui vaadata laiemalt Eesti turundusmaastikku, siis mulle tundub, et see, kuidas ettevõtted ühiskonda ja kultuuri tagasi panustavad, on endiselt lapsekingades. Seda tehakse vähe. Taeva Pesamuna on üks viis, kuidas agentuurina näidata, et meile lähevad korda kõiki puudutavad teemad.

Turundajatel ja loovinimestel on võime ja oskus puudutada olulisi teemasid ootamatu nurga alt. Seda peaks rohkem kasutama. Loodan, et anname läbi Pesamuna noorele põlvkonnale süsti, et sellised teemad on olulised ning neile peaks ja võiks oma loovkarjääris mõtlema.

Ma olen sotsiaalselt tundliku närviga. Mulle lähevad ühiskonnas olulised teemad väga korda, on hea meel, et saan seda ka Pesamuna abil teha.

Tean, et sa ei saa veel teemat avaldada, aga kas saad äkki veidi vihjata, milleks noored end valmis peavad panema? Viimastel aastatel on olnud pigem tõsised teemad, mullu näiteks Ukraina. Sain su eelmisest vastusest aru, et see aasta on midagi sarnast oodata. 

Olulised teemad jätkuvad, aga ka neid teemasid saab lahendada erinevaid võtteid kasutades ja mitmel moel. Kindlasti saab ka käesoleva aasta teemat humoorikalt lahendada, mitte, et meelelahutus oleks eraldi eesmärk. Igatahes on tegu ühiskonnas väga olulise teemaga ning võib-olla ka aktuaalsega. Rohkem ma ei ütle!

Mulle tundub, et turundust peetakse nooruslikuks alaks. Kas Eesti noortel on lihtne valdkonda siseneda? 

Mina ütleks, et on. Vähemalt meie agentuur on noortele talentidele avatud. Iseasi, kas nad jäävad valdkonda pidama. Mulle tundub, et kui sinus on natuke x-faktorit, oskad maailma ootamatu nurga alt näha ning väljakutseid ja probleeme loovalt lahendada, siis ei ole keeruline siseneda. Vähemalt mina ei tea, et oleks. Võib-olla jääb midagi pealehakkamise, tahtmise ja julguse taha kinni, aga mulle tundub, et kõik uksed on lahti.

Taeva Pesamuna žürii selgub lähitulevikus.

Taeva Pesamuna konkursil tuleb briifi põhjal luua kampaania. Osalemine on tasuta ning oodatud on kõik kuni 26-aastased (k.a) reklaamitudengid ja -huvilised. Kuigi soovituslik on kaks liiget (sest nii suur saab tiim olla Cannes’is), võib kampa võtta ka rohkem sõpru, kolleege ja kursusekaaslaseid. Üksi konkursil osaleda ei saa.

Registreerimine lõpeb 14. märtsil kell 23.59. Lähteülesanne saadetakse tiimidele 16. märtsil meili teel ning pärast seda on 48 tundi aega, et leida parim lahendus!

Kuidas registreerida?

  • Mine aadressile https://defolio.com/kuldmuna/2024
  • Logi sisse ja kliki nupule „Submit your work now“
  • Veendu, et e-posti aadress, mis sinu sisselogimisel süsteemile edasi anti on selline, kuhu kirjad ka kohale jõuavad. Selleks kliki päises oma nimele. Sealt saad vajadusel oma e-posti aadressi muuta. Õige aadress on oluline, sest sinna saadetakse info lähteülesande kohta.
  • Pane oma tööle enda nimi (seda saad hiljem muuta) ja vali kategooriaks „Noortekonkurss“
  • Lisa autorina ka oma meeskonnakaaslane, sest tiimis peab olema vähemalt kaks liiget. Tema võiks enne seda ka oma defol.io konto ära teha (sisse logida), kui ta seda enne juba teinud pole.
  • Kliki „Submit“. Muid välju sa praegu täitma ei pea.
  • Jää ootama 16. märtsi hommikut. Siis saadetakse sulle meili teel lähteülesanne.

Korraldust puudutavatele ja tööde esitamise sisulistele küsimustele vastab Terje Saar ().

Autor: Siim Kera, TULI

Kõik uudised