23.02.2019

ERAND: Kuldmunale võib sel aastal töid esitada ka ainult eestikeelsena

Kuldmuna saab 20 ja žüriide tööd juhivad seekord tavapäraselt välismaiste esimeeste asemel meie oma reklaamidinosaurused. Seetõttu on võimalik teha erandit ka juhendi osas, oodates konkureerima ka täiesti eestikeelsena esitatud töid.

Isegi kui kõik agentuurid seda täna veel ühtemoodi ei taju, on meie kõigi üheks suurimaks ühiseks huviks rahvusvaheliselt mõistetava portfoolio tekkimine. Ehk siis ingliskeelsed tööd, millega saada välismaist tähelepanu ja tunnustust. Paremal juhul ka tellimusi. 

Aastaks 2050 on meid, eestimaalasi, alla miljoni. Samas tegijate ja turuosaliste arv aina kasvab. Teadmine, et kõik saavad tulevikus endale suurema krundi, ei vii meid eriti edasi. Seetõttu suur tunnustus neile, kes on tänaseks juba oma esitatavate tööde tõlgetesse investeerinud – te aitate meid järgi näiteks Rootsile, kus agentuurid on kõvad eksportijad.

Seda huvi, või õigemini öeldes hädavajadust, oleme kerge hambakrigina saatel valmis kaitsma ka edaspidi, et sektor õiges suunas areneks.

Samas on 2018 erandlik aasta. Kuldmuna saab 20 ja žüriide tööd juhivad seekord tavapäraselt välismaiste esimeeste asemel meie oma reklaamidinosaurused. Seetõttu on võimalik teha erandit ka juhendi osas, oodates konkureerima ka täiesti eestikeelsena esitatud töid. Ka Eesti100 kontekstis tundub aus, et laseme oma keelel ja selle meisterlikel kasutajatel veidi rohkem särada.

Tööde ametlik vastuvõtt kestab
kuni 25. veebruarini. 
Töid saab esitada sellel veebilehel: http://defol.io/kuldmuna/2018
Hilinejate töid võetakse vastu 26. veebruarist 4. märtsini

Mõnusat emakeelset esitamist ja ootusärevust!

Kõik uudised