Osta
pilet
Tagasi

Kuldmuna toimub esmakordselt otse-eetris telesaate formaadis

Reedel, 20. märtsil toimub koroonaviiruse kiuste järjekorras juba 22. Kuldmuna. Esimest korda ajaloos kuulutatakse võitjad välja üle veebi, saate õhtujuhtideks on Mart Juur ja Kristel Aaslaid. Auhindamine algab kell 19.00 Kuldmuna veebilehel ja Facebookis. Hetkel on suure hooga käimas viimased ettevalmistused.

Kuldmuna 2020 auhindamine algab live-ülekandena reedel, 20. märtsil kell 19.00 veebilehel www.kuldmuna.ee/live ja Facebooki lehel www.facebook.com/kuldmuna.

„Kuulutame järjest välja kategooriate võitjad ja peale iga kategooriat aasta agentuuri, samuti teeme teatavaks noortekonkursi Taeva Pesamuna võitjad ning kõige lõpus selgub aasta klient. Sügisel toimuval üritusel tehakse teatavaks Grand prix ning elutööpreemia laureaat,“ rääkis Kuldmuna ülekande peaprojektijuht, üritusturundusagentuuri Elamusstuudio partner Taavi Esperk

„Ülekanne peaks mahtuma 80 minuti sisse. Õhtujuhid Mart Juur ja Kristel Aaslaid on hetkel kodudes tutvumas skriptiga, mille on ette valmistanud tänavuse Kuldmuna lavastaja Veiko Tubin. Homme on stuudios meeleolu üleval hoidmas DJ Tom Lilienthal, lisaks saavad üle videosilla sõna žüriide juhid. Siiani oleme kõigi nendega suhelnud ja proove teinud veebi vahendusel,“ lisas ta. 

„Kuna tuleme homme otse-eetrisse väikese telesaate formaadis, siis oleme tiimi laiendanud oma valdkonna parimate tegijatega – kaasasime projekti produtsentide supertandemi, Magnus Müürsepa ProLabist ja Anneli Savitski Widescreen Studiost, kes aitavad Kuldmuna otselülitust võimalikult sujuvalt ellu viia,“ rääkis Esperk ja lisas: „Alyona Movko-Mägi poolt juhitud tiim on teinud suurepärast kreatiivset tööd ekraanigraafikaga. Oma panuse selle tohutu materjali – rohkem kui poolesaja võitja – videoklippide kokkupanekusse on andnud Jaan Sinka ja Jaanus Vann, klippide muusikalise kujunduse ja voiceoveri eest vastutab Hyrr Innokent Vainola.“ 

Ehitusjärgus Radiustech Studio

Milestone Events & Radiustech Production kolisid eriolukorras oma tiimiga lattu elama ja ehitasid sinna pop-up stuudio 

„Panime pead kokku ja otsustasime, et praeguses olukorras tuleb välkkiirelt moonduda. Kuldmuna ongi esimene üritus, mis meie uuest stuudiost live’i läheb. Oleme juba nädal tiimiga siin stuudios täielikus isolatsioonis elanud ja sündmust ette valmistanud,“ rääkis Milestone Events & Radiustech Production partner Maris Altsoo

„See on olnud väljakutsuv, aga ka väga huvitav nädal, sest tegutseme, sööme ja elamegi praktiliselt ainult laos, et välismaailmaga mitte kokku puutuda. Kõik on terved ja ideid, mida edasi teha, on tulnud selle aja jooksul väga palju. Vahepeal tuuakse meile süüa ning peame klientidega veebikoosolekuid. Kindlasti on muutnud see meie meeskonda veelgi lähedasemaks,“ lisas Altsoo. 

„Tänavune Kuldmuna sõnum „Loovus liidab” tuleb sel reedel eriti välja, sest oma jõud on ühendanud lisaks mitmetele TULI agentuuridele ka teised koostööpartnerid, et leida lahendusi, kuidas sündmus võimalikult kontaktivabalt ellu viia. Samal ajal kui Milestone’i ja Radiustech’i tiim on istunud päevad läbi isolatsioonis ja ehitanud stuudiot, on ülejäänud Kuldmuna ülekande eest vastutajad Elamusstuudiost, VOOLust, ProLabist ja Babahhist teinud tööd videokoosolekute vahendusel. Lisaks on partnerid olnud toeks stuudio valmimisel, näiteks Live Screen Estonia tõi meile oma ekraani,“ kirjeldas Altsoo. 

„Radiustech Studio jääb püsti ka peale Kuldmuna ehk et me jätkame uue ajastu live-veebiüritustega ja kõik on oodatud meie juures oma ideid ellu viima, olgu selleks veebipidu, -konverents, -koolitus, -seminar, -promotsioon või info jagamine inimestele, tehes seda loomingulisemalt kui tavapärane e-mail. Eesmärk on täita tühimik ürituste maastikul, kuid teha seda nii hügieeniliselt ja kontaktivabalt kui võimalik,“ rääkis Altsoo uue stuudio tulevikuplaanidest. 

Reedel saab stuudios kokku tiim, et viia Kuldmuna gala tuhandete vaatajateni kodudes. Kuidas meeskonna tervist kaitsete? 

Gita Siimpoeg

„Kuna kaitsemaskid on hetkel ülemaailmselt kuum teema ning poodidest need otsa saanud, siis otsustasime tellida kogu reedesele tiimile spetsiaalselt meile valmistatud maskid, mida hetkel on Tartus õmblemas Gita Siimpoeg,“ vastas Esperk.  

„Lisaks Kuldmuna edukale läbiviimisele on meie peamiseks eesmärgiks terveks ja koroonavabaks jääda, seetõttu teeme stuudios neljapäeva ja reede hommikul kõikidele pindadele desinfitseeriva puhastuse, mis tapab COVID-19 bakterid. Tualettruumid on varustatud seebi ning kätekuivatuspaberiga, stuudioruumides leidub desinfitseerimisgeeli ning on olemas ka eraldi jalgadele ja jalanõudele mõeldud desinfitseerimis-sprei. Kõigile stuudiosse tulevatele inimestele on saadetud täpsed juhised, kuidas hügieenireeglitest kinni pidada,“ rääkis Altsoo. 

Loovus liidab

„Tunnen, et Kuldmuna 2020 teema "Loovus liidab" on meie valdkonda viimastel nädalatel tugevalt kandnud, liikmete abiga sündis vaid nädalaga saade, žüriid tulid kokku keerulisel ajal ja valdkond hoiab ellujäämise nimel kokku. Mul on hea meel, et meil on virtuaalsed võimalused auhinnad välja anda ja midagi positiivset reede õhtusse tuua. Meie hea toetaja Omniva kaudu jõuavad võidumunad pakiautomaatidesse järgmisel nädalal – nii väldime inimkontakti ja hoiame kõigi tervist," ütles TULI tegevjuht Maarit Mäeveer.  

Kuldmuna gala on lükatud sügisesse, mil kuulutatakse välja Kuldmuna 2020 Grand prix ja elutööpreemia. 

Kuldmuna tiim veebikoosolekut pidamas

Loovusfestivali Kuldmuna 2020 auhindamise otseülekande võtmeisikud:

  • Taavi Esperk – Kuldmuna 2020 peaprojektijuht
  • Sten Skolimowski – Kuldmuna 2020 loovjuht
  • Veiko Tubin – Kuldmuna 2020 lavastaja
  • Anneli Savitski ja Magnus Müürsepp – Kuldmuna 2020 ülekande produtsendid
  • Maris Altsoo – Radiustech Production stuudio juht 
  • Mikk Trummal – Kuldmuna 2020 tehniline projektijuht
  • Britta Taniel - Kuldmuna 2020 live videoproduktsioon

Kuldmuna korraldab Turundajate Liit (TULI).  

Silja Oja, TULI